Vijftig jaar geleden kwamen bijna honderdduizend mensen naar het Kralingse Bos in Rotterdam. Van 26 tot en met 28 juni 1970 vond daar het Holland Pop Festival plaats: het eerste grote Nederlandse festival én het eerste meerdaagse openluchtfestival van Europa. Internationale bands als Santana, Pink Floyd, Jefferson Airplane en Mungo Jerry traden op.
Het muzikale event is de geschiedenis ingegaan als het Nederlandse antwoord op het Amerikaanse Woodstockfestival, dat in 1969 had plaatsgevonden. ANP-Hollandse Hoogte-fotografen Hans van den Bogaard, Paul van Riel en Pim Westerweel waren erbij in 1970. De sfeer van love, peace en happiness was duidelijk voelbaar.
Paul van Riel over Holland Pop Festival: “Samen met mijn jongere broer en een vriend ging ik op 27 en 28 juni 1970 naar het Holland Pop Festival in Kralingen. Ik was 21 jaar destijds en had op mijn camera na niets bij me. Mijn focus lag vooral op fotograferen van het publiek en een korte nacht heb ik doorgebracht in een tentje, geloof ik. Het was er heel ontspannen, gezellig en fotogeniek.”
ANP-Hollandse Hoogte Fotograaf Hans van den Bogaard was drie dagen op een andere planeet tijdens het Holland Pop Festival. "Het was een commune van duizenden mensen terwijl je muziekhelden voorbij kwamen. Helden als Dr.John, Jefferson Airplane, Santana en niet te vergeten Mungo Jerry met het nummer In the Summer Time waarbij duizenden witte plastic bordjes de lucht in gingen. Toen ik een paar uur wilde slapen vond ik allerlei vreemde types in mijn tent, onder het mom: moet kunnen. De kater kwam pas op maandagmorgen rond 8:00 uur, toen ik Amsterdam binnen kwam rijden en een drukke nerveuze stad aantrof. We waren weer terug in normale de wereld."